Witamy na stronie Zakładu Optycznego PLUTA
42 686 01 99    602 308 985    optyk19@op.pl

Okulary korekcyjne

Okulary podnoszą komfort patrzenia

Okulary korekcyjne ze specjalnie dobranymi i precyzyjnie wykonanymi soczewkami pozwalają znacząco podnieść komfort patrzenia. Poza niwelowaniem wad wzroku mogą one stanowić dodatkową osłonę oka przed szkodliwymi czynnikami, jednak to ich funkcja korekcyjna jest zawsze najważniejsza.

Okulary korekcyjne składają się tak naprawdę z dwóch elementów: oprawki i kompletu okulary korekcyjnesoczewek. Oprawki są dodatkiem funkcjonalnym i estetycznym, ale za przywrócenie ostrości widzenia odpowiadają soczewki o bardzo precyzyjnie określonym kształcie ? nawet drobne odstępstwa od projektu powodują, że światło załamuje się pod innym kątem i jego promienie nadal nie padają tam, gdzie powinny. Mówimy wówczas o źle dopasowanych okularach.

Okulary korekcyjne są najpopularniejszym i najskuteczniejszym, zupełnie bezinwazyjnym sposobem leczenia między innymi krótko i dalekowzroczności oraz astygmatyzmu, czyli niezborności. Przydają się także w innych przypadkach, natomiast należy pamiętać, że co do zasady problem korygowany zawsze jest ten sam ? niewłaściwe skupianie promieni światła w soczewce oka, na co lekarstwem jest dobrze dobrana soczewka korekcyjna.