Witamy na stronie Zakładu Optycznego PLUTA
42 686 01 99    602 308 985    optyk19@op.pl

Oprawy korekcyjne dla dzieci


Stworzone dla dzieci, wygodne i kolorowe

Okulary korekcyjne dla dzieci pozornie nie różnią się wiele od tych dla dorosłych, jednak jest coś, o czym należy pamiętać: dorosłego można przekonać o konieczności noszenia choćby i niezbyt wygodnych okularów natomiast w przypadku dzieci oprawki muszą być maksymalnie komfortowe, aby nie utrudniały codziennego funkcjonowania.

Oprawy do okularów korekcyjnych dla dzieci zwykle cechują dwa wyróżniki: są one przede wszystkim Ramki do okularów dla dziecibardzo ergonomiczne, a po drugie kolorowe. Ergonomia jest wymogiem bezwzględnym: miękkie zauszniki, nieuciskające oprawki, wygodne noski i lekkie materiały sprawiają, że dziecko o wiele szybciej przyzwyczai się do nowych okularów i będzie je nosiło tak długo, jak będzie trzeba, natomiast jeśli o design, to pełni on podobną funkcję: przede wszystkim ma zachęcać dziecko do noszenia okularów.

Tak naprawdę postrzeganie walorów estetycznych u dzieci jest zdecydowanie prostsze, ale same projekty są często bardziej precyzyjne niż prestiżowych oprawek dla dorosłych. Wszystko to właśnie po to, aby noszenie okularów korekcyjnych, jeśli nie może być przyjemnością ? a zwykle nie jest ? chociaż nie było przykrością.

Walory estetyczne na zachętę

Dziecięce oprawki okularowe często są inspirowane estetyką kreskówek, animacji albo znanych bajek.Okulary dziecięce Ma to oczywiście swoje granice, natomiast barwne, lekkie oprawki mają być czymś w rodzaju zabawki ? od małego dzieci mają traktować okulary korekcyjne jako element ubioru, a więc coś zwyczajnego, codziennego, co pozwoli im łatwiej oswoić się z koniecznością noszenia okularów również w przyszłości, jeśli będzie taka potrzeba.

Szeroki wybór

Nie we wszystkich salonach optycznych można kupić ładne i funkcjonalne oprawki do okularów korekcyjnych dla dzieci. Warto jednak problemowi poświęcić nieco więcej czasu i znaleźć taki salon, w którym wybór będzie większy. W naszym salonie znajdziecie Państwo szeroką ofertę opraw korekcyjnych dla dzieci.