Witamy na stronie Zakładu Optycznego PLUTA
42 686 01 99    602 308 985    optyk19@op.pl

Soczewki progresywne


Czym różnią się soczewki progresywne od pozostałych soczewek?

W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszą się soczewki progresywne. Ich specjalna
konstrukcja sprawia, że można raz na zawsze pożegnać się z dwoma parami okularów, bo dzięki soczewkom progresywnym nie trzeba kompletu do czytania i do chodzenia.

soczewki progresywne zdj 2

Idealne dla osób cierpiących na starczowzroczność

Okulary progresywne są idealnym rozwiązaniem w przypadku osób cierpiących na starczowzroczność, czyli presbyopię. Ich specyficzną cechą jest płynna ogniskowa. Dzięki niej skorygowana jest zarówno dal i bliż. Okulary progresywne stanowią doskonałą alternatywę dla soczewek dwuogniskowych, z tym, że są bardziej estetyczne i korygują również odległości pośrednie. Wśród soczewek progresywnych istnieje kilka rodzajów, które różnią się między sobą szerokością części pola pośredniego widzenia – tzw. kanału progresywnego.

Wybierz soczewki, dostosowane do trybu życia jaki prowadzisz

Dla osób, które prowadzą dynamiczny styl życia, są w ciągłym ruchu i często korzystają z komputera potrzebne będą soczewki progresywne z szerokim kanałem. Zaś osoby, które rzadko korzystają z komputera mogą wybrać kanał węższy.

Cena soczeweksoczewki progresywne

Cena soczewek progresywnych zależy od ich konstrukcji. Wzrost ceny powoduje soczewka z szerszymi strefami (polami) wyraźnego widzenia, w szczególności z szerszym obszarem pośredniego patrzenia (o tzw,. szerszym kanale progresji).  Pole widzenia jest większe, a patrzenie wygodniejsze im obszar jest szerszy. Cena soczewek progresywnych zależy przede wszystkim od ich charakteru budowy a także od firmy i miejsca, z którego zamawiamy soczewki. Wykonanie soczewek jest możliwe tylko na najwyższej jakości sprzęcie, którego obsługa wymaga sporego doświadczenia i olbrzymiej precyzji. Taki sprzęt znajduje się w naszej firmie.